Otázka:Jaké je řešení rušení pro bezpečnostní světelné závěsy: umístění a kódování.

Otázka:Jaké je řešení rušení pro bezpečnostní světelné závěsy: umístění a kódování.

A:

DADISICK, vysoce citlivé ochranné zařízení, stále více prokazuje silnou dynamiku ve své aplikaci v bezpečnostních systémech ve zpracovatelském průmyslu. V některých špičkových výrobních závodech velké pracovní stanice plně přijaly dvourozměrné nebo dokonce trojrozměrné ochranné systémy.

Více výrobních zařízení v situacích, kdy je vyžadován častý zásah, téměř vždy volí použití bezpečnostních světelných závěsů jako řešení po zvážení rizik, jako je rozstřikování materiálu, jiskry a rozptýlení prachu. Výhody použití bezpečnostních světelných závěsů jsou následující:
1. Řetězec technologického průmyslu pro citlivá ochranná zařízení je vyspělý, s jasnou klasifikací produktů a různé úrovně rozlišení a bezpečnosti mohou splňovat požadavky.
2. Bezpečnostní technologie se rychle rozvíjí, s neustálými průlomy ve zdokonalovacích technologiích v různých aspektech a vytvářením norem. Budoucí cesta standardizace je jasná.
3. Bezpečnostní světelné závory jakožto technologie aktivní obrany ve většině případů umožňují automatický reset, účinně řeší problémy s uzemněním ve výrobním procesu, výrazně snižují provozní složitost a zlepšují efektivitu výroby.

DADISICK nabízí jako produkty bezpečnostní světelné závěsy a skenery. Bezpečnostní světelné závěsy jako ochranné zařízení citlivé na bezpečnost přinášejí pohodlí při používání, ale rušení signálu je také jedním z problémů, které je třeba řešit.
Rušení signálu v bezpečnostních světelných závěsech obvykle vzniká ze dvou aspektů:

Zásahy z okolí:
Pokud jsou v blízkosti světelných paprsků vyzařovaných bezpečnostními světelnými závěsy reflexní povrchy, pasivní odrazy mohou způsobit, že přijímací konec závěsů přijme nesprávné odrazové signály, což má za následek nemožnost detekovat narušení v chráněném prostoru.

Interference mezi sousedními světelnými závěsy:
V důsledku rozšířeného používání bezpečnostních světelných závěsů v přilehlých oblastech a velké ochranné vzdálenosti samotných komponentů závěsů může dojít k nesouososti signálu mezi vysílacím a přijímacím koncem sousedních světelných závěsů.

Řešení rušení pro bezpečnostní světelné závěsy.
Abychom se účinně vyhnuli různým typům rušení uvedených výše, můžeme použít fyzické polohování a technická opatření.

Pokud jde o umístění bezpečnostních světelných závěsů ve vztahu k reflexním povrchům:

[1] Reflexní povrch
[2] Vysílač bezpečnostní světelné závory
[3] Přijímač bezpečnostní světelné závory
[4] Poloviční úhel snímání
[5] Minimální vzdálenost od bezpečnostního světelného závěsu k odraznému povrchu
Fyzické umístění:
Samotné bezpečnostní světelné závěsy mají pevné snímací úhly a konkrétní parametry naleznete v technickém manuálu světelných závěsů. Umístění vysílače a přijímače světelné závory lze také určit na základě pracovních podmínek. Pomocí těchto dvou sad parametrů lze vypočítat minimální vzdálenost pro zabránění odrazivé interferenci pomocí trigonometrických funkcí, jako je tangens (tan) nebo kotangens (cot).

V případech, kdy je použito více sad sousedních světelných závor, lze použít další fyzické bariéry nebo je možné obrátit pořadí instalace přijímače a vysílače, aby se řešilo rušení signálu mezi světelnými závěsy.
Použití více sad sousedních světelných závor:


Technická opatření:
Kromě fyzických prostředků mají některé modely bezpečnostních světelných závěsů integrovanou funkci kódování, která zabraňuje rušení, i když jsou fyzicky instalovány blízko sebe. Funkce kódování umožňuje, aby světelné závory správně fungovaly, i když jsou vystaveny rušení jinými světelnými závorami. To je užitečné zejména v případech, kdy vysílač jednoho páru světelných závěsů může přímo vysílat směrem k přijímači jiného páru světelných závěsů. Pokud jsou tyto dva páry světelných závor konfigurovány s různými kódováními, lze problém vzájemné interference mezi nimi efektivně vyřešit.